drywall

دیوار خشکنویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳٠

الف: عایق پرلیتی را در صنایع فولاد و ریخته گری از قبیل سزباره ، پاتیل ها،در مواد ذوب شدخ ای که سریعا از پاتیل ها سر ریز مینماید و یا در قالبها گداخته و عایق و بالاخره در ماسه ریخته گری ( به عنوان عامل cushioning)و در ساخت قطعات و آجرهای نسوز بکارمیرود.

ب:معمولا پرلیت دانه بندی شده منبسط یا خام به داخل پاتیل و بر روی سطح فلز گداخته ریخته میشود . ذرات پرلیت با کف و تفاله های روی مواد مذاب بسهولت انجام میگیرد . در مواقعیکه حفظ دمای سطح پاتیل مورد نظر است . اضافه نمودن لایه ای از پرلیت منبسط بداخل مذاب میتوان یک پوشش عایق و موثر را بوجود آورد. در جریان پرشدن پاتیل از مواد گداخته مقداری پرلیت نیز آن اضافه میشود که سبب ایجاد حرکت ملایم غلطشی گردیده که با ناخالصیها مذاب دلمه شده و مذاب تمیز میشود . علاوه بر آن ، در اثر بوجود آوردن لایه شیشه ای در جدار ه داخلی پاتیل ، افزایش عمر آنرا نیز سبب میشود . همچنین در چریان عمل هیچ نوع دو یا گاز مضری تولید نمیشود.

پرلیت اغلب با پودر های سرباره گیری (Exothermic powders) مخلوط و جهت جلوگیری از تخلخل شمش و قالب ها و بعنوان پرکننده سبک در اینگونه موارد استفاده میشود. مقدار معمول اضافه کردن پرایت به پودر های سرباره گیری در حدود 3-20 درصد وزنی میباشد.

پرلیت بعلت داشتن خاصیت نسوزی که تا 1100 درجه سانتی گراد مقاوم است در صنایع نسوز(Refrectories) در تهیه بلوک ها و آجرهای نسوز مورد استفاده قرار میگیرد.

 
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۸

الف: عایق پرلیتی را در صنایع فولاد و ریخته گری از قبیل سرباره ها ، پاتیل ها ، در مواد ذوب شده ای که که سریعا از پاتیل ها سرریزمی نماید و یا در قالبهای گداخته و عایق و بالاخره در ماسه ریخته گری (به عنوان عامل cushioning)و در ساخت قطعات و آجرهای نسوز بکار میبرند.

 
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢۸

استفاده از عایق پرلیت در دمای بالا از مدتها پیش بخوبی شناخته شده است.گرچه قابلیت هدایت حرارتی پرلیت در بالای ٩٨٠ درجه سانتیگراد بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد . با وجود این تا ١١٠٠ درجه سانتی گراد نیز کاربرد دارد . شکل زیر تغییرات قابلیت هدایت حرارتی پرلیت منبسط را دردمای مختلف نشان میدهد.
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤

پرلیت بعنوان عامل جذب کننده

پرایت منبسط را برای کنترل و بازیابی مواد مایع دورریختنی میتوان مصرف نمود. همچنین پرلیت برای از بین بردن و خشک نمودن فضولات حیوانی به کار میرود.جهت استفاده آن را بصورت دانه ای (Granular)و یا فشرده شده به شکل پالت مانند با اندازه مشخص تهیه میکنند و بعنوان جاذب برای حمل مواد زاید سمى مایع در ظروف سربسته استفاده مینماید.با فعال نمودن پرلیت منبسط با اسید هیدرولیک (hc1)و اسید سولفوریک (h2so4)میتوان آن را بعنوان عامل تصفیه فاضلاب و آبهاى زاید کارخانجات بکار میرود.

پرلیت به عنوان حامل

استفاده از پرلیت منبسط بعنوان حامل مواد حشره کش ،کنسانتره مواد غذایى،مواد مواد دفع آفات نباتى و سایر موارد مشابه توصیه میشود. در تغلیظ مواد غذایى ،پرلیت بمقدار قابل ملاحظه اى شیره را جذب و بحالت آبکى (anti-caking)در آمده و از نظر شیمیایى در مقابل تاثیر عوامل میکروبیولوژیکى مقاوم میباشد.
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦

در واقع این کتاب در مورد درای وال است و لی لازم دیدم در مورد( طلای سفید)پرلیت برایتان بنویسم زیرا اخیرا دیواری را به وجود آورده ام که در واقع تولید آن تحولی اساسی در صنعت ساختمان خواهد داشت. و در این دیوار پرلیت نیز به کار رفته است

خوب پرلیت در اصطلاح کلی برای سنگهای سیلیس درا است که در طبیعت یافت میشود. وجه تمایز عمده پرلیت با سایر سنگها ولکانیکی شیشه ای ، دراز یا دفوق العاده حجم آن در مقابل حرارت میباشد.بطوریکه اگر سنگ خام پرلیت را به اندازه لازم حرارت میباشد.بطوریکه اگر سنگ خام پرلیت را به اندازه لازم حرارت میباشد.بطوریکه اگر سنگ خام پرلیت را به اندازه لازم حرارت میباشد .
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٥:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٦

پرلیت سنگی است ولکانیکی شیشه ای که با توجه به شکل ساختمانی ذرات آن تحت شرایطی و در درجه حرارت معینی منبسط میشود.

عامل مهم انبساط وجود ٢% الی ۵% آب ترکیبی آن میباشد.پس از انبساط رنگ آن سفید شده وخیلی سبک است.

32-240 kg/m3 

استفاده از این ماده باعث تحولات عمده ای در صنایع مختلف مثل صنایع غذایى - صنایع شمییایى-ساختمان - ذوب فلزات و کشاورزى گردیده و بسرعت جایگاه خود را در سایر زمینه ها پیدا میکند.

پرلیت به عنوان عامل فیلتراسیون و کمک فیلتر در صنایع مواد غذایى ، ناخالص ها و تصفیه کلیه موادى که به حالت مایع هستند بسیار موثر است . بعلت خنثى بودن آن تاثیرى بر فرآورده نهایى نداردو جز لیست فرآورده های مجاز شیمیایى و غذایى آمریکا مى‌باشد.

عمل فیلتراسیون با پرلیت بصورت مکانیکى صورت میگیرد.به بصورت شمیایى.

بعنوان جاذب مایعات براى حمل مواد سمى و جلوگیرى از پخش آنها مود استفاده قرار میگیرد ، و چون پرکننده بسیار خوبى است در پاک کننده ها ورنگ سازى ، پوشش ها ى سطحى‌،لاستیک ها و صنعت شیشه کاربرد دارد. باتوجه باینکه پرلیت منبسط و خام تا بیش از 1000 درجه سانتیگراد در مقابل حرارت مقاوم است در صنعت ذوب فلزات و ریخته گرى بعنوان سرباره گیر و نگهدار حرارت پاتیل ها در حد مورد نظر بسیار مناسب است.

در نمتسازى ساختمان و تهیه قطعات پیش ساخته و بعنوان ماده افزودنى براى سیمانکارى دیواره جاهها و حفارى‌نیز به کار میرود. مواد شیمیایى و اسیدى برآن اثر ندارد و کاربرد گسترده اى در امر کشاورزى‌دارد.

 

 

 
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤

وقتی که بوته ها یا درختان کاشته میشوند محل کشت ١۵ سانتی متر بیشتر (پایینتر ) از ریشه گیاه بایستی کنده شود.مخلوط ١/٣ خاک ، ١/٣ پرلیت گل کاری و ١/٣ خاک برگ گیاهی یا کود گیاهی جهت پر کردن محل کنده شده به کار میرود.بوته ها و یا درختان بایستی دائم آبیاری شوند.ریشه آنها در محیطی مناسب رشد و توسعه پیدا میکنند.

جهت گل کاری در گلدانهای بزرگ تزئینی در پاسیوها ، جابجایی گلدانها بواسطه سبکی پرلیت براحتی انجام میگیرد.مخلوط ١/٣ پرلیت ، ١/٣ چوب کود شده (تورب) نظیر پوست درخت یا تراشه های چوب (خاک اره) جهت استفاده رد گلدانهای پاسیو به کار میرود.

تاثیر وزن ترکیبات خاکی جهت گل کاری در قدرت و نیروی نگهداری ساختمان باسیتی در نظر گرفته شود و به این ترتیب پرلیت برای ساکنین آپارتمانهایی که فضای پشت بام محدودی دارد مزایای زیادی دارد.به عبارتی دیگر وزن خاک ماسه ای مرطوب حدود ١٩٢٠-٢٢۴٠ کیلو گرم در متر مکعب بوده در صورتیکه وزن خا ک مخلوط مساوی پرلیت وخاک برگ تنها برابر ۵۶٠ کیلودر هر متر مکعب میباشد.

این مسئله امکان میدهد که در برجهای بزرگ در بالای برج و در واقع پنت هاس برج بتوان گل کاری و درخت کاری نمود.

 

با توجه به این که این کتاب در مورد درای وال و ال-اس-اف میباشد ولی لازم بر آن دیدم که تا حدودی مختصر در مورد طلای سفید(پرلیت ) توضیح دهم که در واقع استفاده آن در درای وال ترکیبی و فیری وال باعث پایین آمدن وزن گردیدخه است.

کد آهنگ

کد موسیقی
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤

پرلیت باغبانی و گلکاری از چندین سال پیش در خدمت گلکاری حرفه ای بوده است .و این ماده میتواند جهت حل موارد بسیار زیادی که افراد در پرورش گلها دارند کمک کند .پرلیت باغبانی علاوه بر رفع مشکلات آبدهی و تهویه در خاکهای سخت رسی ، رطوبت و آب را حفظ و آن را  جهت رشد گیاه تامین مینماید.

هنگامی که پرلیت باغبانی به خاکهای سخت رسی افزوده میگردد.جمع شدگی آب و پوسته سخت سطحی خاک بر طرف گردیده و ریشه های گیاه به راحتی در این مخلوط ( خاک و پرلیت به عنوان محیط رشد گیاه)رشد پیدا میکنند.

پرلیت سنگی آتشفشانی است که در درجه حرارت معینی منبسط و به حجمی بسیار زیادتر از حجم قبلی تبدیل میگردد.

ذرات و دانه های به وجود آمده سفید بوده و بسیار سبک است به طوری که هر متر مکعب آن ١٢٨-٨٠ کیلو گرم وزن دارد.

هر کدام از دانه ها محتوی فضاهای خالی و شکافها و و درزهای کوچک بوده و سطح خارجی آنها سطح سطح پوشش بزرگی را به وجود می آورد.این شکافها رطوبت را در خود حفظ نموده و در اختیار ریشه گیاهان قرار می دهد.و به علت شکل خاص دانه ها و هوای داخل آنها سیستم تهویه در محیط رشد گیاه به نحو مطلوب ایجاد میگردد.

در جریان رشد گیاه بایستی کود مناسبی به آن اضافه گردد.دانه بندی پرلیت متنوع بوده و نوع درشت دانه آن برای این کار مناسب میباشد.

خاک مورد استفاده در سبزی کاری و گل کاری را میتوان تا عمق ١۵ الی ٣٠ سانتی متر آماده کرد و آنرا با افزودن پرلیت مخصوص گل کاری و کود گیاهی بطور مساوی به صورت لایه ای به ضخامت ١٠ سانتی متر آماده کشت نمود.

در صورتیکه خاک دارای مواد آلی کافی باشد میتوان کود گیاهی را مصرف ننمود.

برای آماده سازی خاک چمن و چمن کاری ، روش فوق را نیز میتوان بکار برد.جهت ترمیم و تعمیر زمین های چمن از پرلیت باغبانی نیز استفاده میشود.برای این کار سطح چمن را باید میخ کوبی نمود و پرلیت بر روی آن و محل های سوراخ شده توسط میخکوبی ریخته شود. پرلیت با نفوذ در عمق در تامین هوا و آب دهی خاک موثر واقع میشود.در صورتیکه محوطه باغ خیلی وسیع باشد،گل کارها میتوانند به طور ردیفی یا نقطه ای عمل نموده و خاک را آماده سازند که اگر این روش ٢ تا ٣ سال ادامه یابد ، در نهایت تمام سطح آماده خواهد گردید.از آنجایی که پرلیت جهت گل کاری و باغبانی ماده غیر عالی است بنابراین درخاک فاسد نشده و سالهای زیادی قابل استفاده است.
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤

پرلیت پس از انبساط تبدیل به حبا ب های شیشه ای سبک وزنی که تحت شرایط کیفی خاصی آسیاب میگردد.و حهت مصارف فیلتراسیون آماده میگردد.

ساختمان میکروسکوبی پرلیت در هم فرو رفته و دانه دار ( ناهموار ) و با هزاران منفذ میکروسکوپی میباشد.که باعث تامین حد مطلوب سرعت جریان (مایع ) گردیده و در فیلتراسیون مورد استفاده فراوان قرار میگیرد.

صافی های پرلیتی تاثیری بر طعم و مزه و رنگ و بوی مایعاتی که مورد تصفیه قرار میگیرند نداشته و در اسید های معدنی و آلی در حرارتهای مختلف غیر محلول میباشد.

انحلال آن در قلیائیات غلیظ نسبت به حرارت و مدت زمان تماس متغیر است.

 
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٤

موارد مصرف پرلیت

به طور کلی موارد مصرف پرلیت را میتوان به طور خلاصه به صورت زیر بیان نمود.

فراوردهای مواد غذایی

شربت سیب- عصاره ذرت - عصاره میوه - شکر - پکتین - اسید سیتریک - روغن سبزیجات -آب سبزیجات - مولاس - نوشیدنیهای ملایم - کازئین

دراویی

آنزیم ها - نمک های سلفات منیزیم - پنی سیلین-استر پتو مایسین- تترامایسین

صنعتی

تصیفه آب - بازیابی روغنها - تصفیه آب استخر-گریس-بازیابی مواد حلال - چا هها

شیمی

شیمی معدنی - رزین - شیمی آلی - اسید سلفوریک -پلی مر- پلی اتیلن- آب نمک- چسب - اکسید تیتان - کود- فضولات حیوانی

رنگ

نماسازی- منسوجات - واکس- روغن- پولیش- چسب- شلاک- رنگ
کلمات کلیدی :
نویسنده : سرین دشت پارس :تلفن:09121257009 ; ساعت ٤:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٧

طبق آزمایشاتی که اینجانب در مورد پرلیت انجام دادم . به این نتیجه رسیدم که این ماده حتما باید قبل از مرحله اضافه کردن به ملات اتو کلاو گردد . در غیر این صورت نیاز به آب زیاد بعد از مزحله پاشیدن روى دیوار دارد.

 البته استفاده از مواد شیمیایی جهت عدم ایجاد ترک و زودگیر شدن و اختیاری میباشد .

 
کلمات کلیدی :