اطلاعات تجاری کانادا

 

 

 

canada

 

 

 

جغرافیا: کانادا، دومین کشور بزرگ دنیا با ۹،۲۱۵،۴۳۰ کیلومتر مربع وسعت است و از مجموعه ۱۰ استان و ۳سرزمین و در ۵ منطقه اصلی به نامهای Atlantic, Central, Noth, Prairies و West Coast تشکیل گشته است. فرهنگ و جمعیت هر یک از این بخشها متفاوت و نمایانگر تصویری متفاوت از این کشور پهناور میباشند

۱-۱- Atlantic- منطقه آتلانتیک ازمجوعه استانهای Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island و New Founland & Lanrador تشکیل گشته است. ماهیگیری،‌ کشاورزی، جنگلداری، استخراج معدن و توریست از مهمترین فعالیت های این منطقه به شمار میروند.

۲-۱- کانادای مرکزی یا Central Canada: از مجموعه استانهای Ontario و Quebec تشکیل گشته است. این منطقه پرجمعیت ترین ناحیه در کشور کانادا است. انتاریو و کبک مجموعا بیشتر از ۴/۳ کل محصولات کانادا را تولید میکنند.

۳-۱- Prairies: از مجموعه استانهای Manitoba، Saskatchwan و Alberta تشکیل گشته است. بیشتر زمینهای این ناحیه صاف و بارور میباشند و برای کشاورزی ایده آل هستند. همچنین این زمینها غنی از منابع انرژی میباشند. این منطقه از کوههای راکی آغاز شده و در غرب آلبرتا به پایان میرسد. سلسله جبال راکی شامل بلندترین قلل آمریکای شمالی میباشند.

۴-۱- سواحل غربی یا West Coast: استان British Columbia به دلیل دامنه ها و جنگل های بسار زببایش مشهور میباشد. منابع طبیعی این استان از قبیل چوب و ماهیگیری برای اقتصاد کشور بسیار مهم میباشد. میوه کاری و توریسم از دیگر فعالیتهای مهم این استان میباشد.

۵-۱- منطقه شمال یا North: این منطقه از مجموعه سه سرزمین کانادا تشکیل میشود. Yokun, Northwest Territoriesو Nunavut. این منطقه ۳/۱ زمینهای کانادا را تشکیل میدهد. از منابع مهم این منطقه میتوان به نفت، گاز طبیعی، طلا، روی و سرب میباشد.

 

.مسافت: واحد اندازه گیری مسافت در کانادا کیلومتر میباشد. کانادا بیشتر از ۷۰۰۰ کیلومتر پهنا دارد. سفر زمینی از هالیفاکس تا ونکوور حدود ۷ روز به طول میکشد و این در حالی است که همین مسیر به صورت هوایی حدود ۷ ساعت به طول می انجامد.

 

جمعیت: جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا، ۳۱,۴۹۹,۵۶۰ نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی میکنند.

سایت دولتی: اداره آمار کانادا

 

پایتخت: شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. پرجمعیت ترین شهر کانادا تورنتو میباشد که جمعیت تورنتو بزرگ GTA حدود ۴.۴ میلیون نفراست. شهرهای مونترال و ونکوور با ۳.۴و ۱.۹ میلیون نفر در رده های بعدی هستند.

سایت دولتی: شهرداری اتاوا

 

جمعیت فرانسوی زبان: فرانسه زبان مادری حدود ۶.۶ میلیون کانادائی است. بیشتر فرانسوی زبانها در استان کبک زندگی میکنند. اما در حدود ۱ میلیون نفر از آنها در استانهای دیگر کانادا بسر میبرند. حدود ۷۶ درصد از فرانسوی زبانهای بیرون استان کبک، در استانهای Ontario و New Brunswick زندگی میکنند. زبان فرانسه یکی از دو زبان رسمی کانادا در کنار انگلیسی میباش

اقتصاد کانادا در یک نگاه:
نرخ بیکاری: ٪۷.۲‌ ماه جولای ۲۰۰۴
نرخ تورم: ٪۲.۵، ماه جون ۲۰۰۴
تغییرات درآمد ناخالص ملی: ٪ ۰.۳ ، ماه می ۲۰۰۴
تغییرات درصد صادرات: ٪ ۱.۵- ،سه ماهه اول سال ۲۰۰۴
تغییرات درصد واردات: ٪ ۰.۱ ، سه ماهه اول سال ۲۰۰۴
درصد سود پایه: ٪ ۳.۷۵ ، جولای ۲۰۰۴
قرض ملی: ۵۱۰،۵۷۶ میلیون دلار سال ۲۰۰۳
تبدیل دلار آمریکا به کانادا: ۰.۷۵۶۷، جولای ۲۰۰۴ - خرید دلار آمریکا توسط دلار کانادا

 

ماخذ: سایت دولتی اقتصاد کانادا

سایت دولتی: نرخ روزانه تبدیل ارز به دلار کانادا بر اساس گزارش بانک کانادا

وضعیت آب و هوا

 

 

 سفارت جمهوری اسلامی ایران درکانادا

 سفارت کانادا در جمهوری اسلامی ایران - تهران

 دولت کانادا

 دفتر نخست وزیر کانادا

 سایت رسمی: پارلمان کانادا

 دپارتمان کشاورزی وصنایع غذایی کانادا

 دپارتمان امور خارجه وتجارت بین الملل

 اتاق بازرگانی ایران و کانادا

 اتاق بازرگانی اتاوا وحومه

 اتحادیه صنایع خودروسازی

 اتحادیه فن آوریهای پیشرفته

 اتحادیه واردکنندگان وصادرکنندگان

 اتحادیه دانشکده ها و دانشگاههای کانادا

 اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان کانادا

 آژانس عواید دولتی کانادا

 بانک مرکزی کانادا

 گروه مالی BMO

 بانک بازرگانی CIBC

 راهنمای تجاری کانادا

 سایت بازرگانان ومصرف کنندگان کانادا

 اداره سرپرستی خدمات تجاری

 صنایع کانادا

 نمایشگاههای تجاری Reed

 نمایشگاههای تجاری  Uniglobe

 نمایشگاه هدایا

 ونکوور

 تورنتو

 انجمن استانداردهای  کانادا

 آمارکانادا

 خطوط هوایی کانادا

 مهاجرت به کانادا

 زندگی و تجارت دراوتاوا

 انجمن هتل های کانادا

 فهرست هتل های کانادا با امکان رزرو

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 34 بازدید