اطلاعات تجاری انگلیس

  

 

 

 

 

حکومت: پادشاهی مشروطه 
مساحت : 244755 کیلومترمربع 
جمعیت : 58,789,194 نفر 
رشدسالانه جمعیت : 0/2 درصد
پایتخت : لندن 
زبان : انگلیسی - ولزی  
دین : مسیحی   
واحد پول : پوند استرلینگ

 

 

در سواحل شمال غربی اروپا واقع شده است. انگلستان توسط دریای شمال از شبه جزیره اسکاندیناوی و هلند، و توسط کانال مانش از فرانسه جدا می گردد. این کشور از 2 جزیره اصلی تشکیل شده است. جزیره بزرگتر، بریتانیای کبیر نامیده شده؛ و شامل: اسکاتلند، ولز و انگلیس بوده، و دیگری جزیره ایرلند می باشد که، توسط دریای ایرلند از بریتانیا جدا شده، و ایرلند شمالی یا جمهوری ایرلند نامیده می شود. حاصلخیزترین و پرجمعیت ترین مناطق انگلیس، اطراف رودهای « اکس » و «هامبر»‌ می باشند. آب و هوای این کشور، مرطوب و معتدل بوده، و میانگین دما در تابستان بین 17 / 13 درجه و در زمستان بین 7/5 درجه سانتی گراد متغیر است.

میزان بارندگی سالانه در نوسان بوده، و در اطراف دریاچه «‌دیستریکت »‌ بالاترین میزان را دارد. 76 درصدزمین های انگلستان زیر کشت هستند ، و اگرچه عده کمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغولهستند، اما تولیدات آنها، علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به خارج نیز صادر می شوند .

 

 

 

 

 محصولات مهم کشاورزی انگلستان عبارتند از : گندم - جو - سیب زمینی -گوجه فرنگی - نیشکر و سبزیجات. این کشور دارای چراگاههای دائمی زیادی است که  در آنها گوسفند، گاو، خوک و طیور پرورش می یابد. در اقتصاد انگلستان، صیادی و جنگلداری جایگاه ویژه ای دارد. ذخایر معدنی آن شامل: زغال سنگ که در صنعت تولید برق بکار می رود؛ نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می رسند، و منیزیم ، فسفات- مس و آنتیموان است. صادرات این کشور که شامل : گوشت - لبتیات - کالاهای الکترونیکی - غلات - تنباکو و نفت می باشد، از خدمات یک شبکه حمل و نقل بسیار گسترده بهره مند است

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید